guid

راهنمای کار با سامانه و دانلود مقاله

سرویس تامین منابع علمی مگاپیپر جهت دسترسی عمومی کاربران، در نشانی megapaper.ir ارائه خدمات می­نماید. تمام کاربران بعد از ثبت نام اولیه می­توانند در نشانی اصلی پایگاه لاگین کنند.

شما برای استفاده کامل از امکانات پایگاه به Firefox یا Chrome نسخه 20 به بالا و یا IE نسخه 10 نیاز دارید و لطفا به منظور کمک به بخش پشتیبانی پایگاه و رفع مشکلات احتمالی اطلاعات پروفایل خود را بصورت کامل تکمیل نمایید.

پس از لاگین به پایگاه، مستقیما به صفحه جستجوی پایگاه وارد خواهید شد و با جستجوی در پایگاه می توانید منابع موردنیاز خود را دریافت کنید.

بخش اول) ثبت نام:

در صورتی که دانشگاه و یا موسسه شما با ما قرارداد داشته باشد میتوانید با ارتباط با مسئول مربوطه بدون نیاز به ثبت نام از سامانه استفاده نمایید.

الف) پس از ورود به پایگاه در نشانی http://megapaper.ir در منوی بالای سایت در بخش "ثبت نام" وارد شده و اطلاعات درخواستی را ثبت نمایید.

 • توجه:
 • 1) ابتدا نام دانشگاه خود را انتخاب نمایید.
 • 2) در فرم ثبت­نام باید ایمیل دانشگاهی خود را وارد نمایید.
 • 3) در بخش رمز عبور (یا پسورد) رمزی حاوی حداقل هشت کاراکتر انتخاب نمایید.
 • 4) تصویر امنیتی انتهای فرم در زمان ورود و ثبت­نام که باعث اطمینان پایگاه و باعث جلوگیری از خطرات کدهای مخرب و رباتها است را وارد نمایید.

ب)پس از تکمیل فرم ثبت­نام به موارد نشان داده شده توجه کنید:

 • 1) برای تکمیل فرآیند ثبت نام به پست الکترونیک خود مراجعه نمایید.
 • 2) ممکن است سرویس ایمیل شما با تاخیر ایمیل فعالسازی را دریافت کند.
 • 3) ممکن است ایمیل ارسال شده در بخش هرزنامه (Spam) صندوق پستی شما باشد.
 • 4) در صورت عدم دریافت لینک فعال سازی، برای ارسال مجدد به بخش ورود پایگاه مراجعه کرده و بر روی دکمه "ارسال مجدد لینک فعالسازی" کلیک نمایید.

ج) برای تکمیل ثبت­نام به سرویس پست الکترونیکی خود مراجعه نمایید.

 • ایمیلی با عنوان " فعال سازی حساب کاربری" از نشانی info@megapaper.ir حاوی لینک فعالسازی برای شما ارسال شده است.
 • در منوی سمت راست بر روی دکمه درخواستها کلیک کنید تا وضعیت منابع درخواستی خود را مشاهده نمایید.
 • در منوی اصلی سه وضعیت اصلی نشان داده شده بیانگر تعداد درخواستهای شما در هر بخش است.

بخش دوم) وضعیت درخواست ها

در منوی سمت راست بر روی دکمه درخواستها کلیک کنید تا وضعیت منابع درخواستی خود را مشاهده نمایید. در منوی اصلی سه وضعیت اصلی نشان داده شده بیانگر تعداد درخواستهای شما در هر بخش است.

که با کلیک روی آنها اطلاعات کامل آنها را مشاهده خواهید کرد. در منوی پایین امکان محدود کردن وضعیت درخواستها بر اساس تاریخ و نیز نوع محتوای تامین شده وجود دارد.

مشاهده مستقیم صفحه درخواست ها

بخش سوم) دسترسی مستقیم به پایگاه ها (سرویس ایزی اکسس)

بدین منظور بعد از ورود به پایگاه از منوی سمت راست گزینه "دسترسی پایگاه ها" را انتخاب نمایید (مطابق تصویر مقابل) و یا مستقیما نشانی: http://ezaccess.ir را در مرورگر خود وارد نمایید.

با استفاده از این سرویس می توانید بطور مستقیم در پایگاه­های موردنیاز خود جستجو نموده و از میان نتایج فایلها را مستقیما دانلود نمایید. برحسب مورد برای هر پایگاه امکان دانلود تا سقف معینی وجود دارد که در انتهای آن صفحه به آن اشاره شده است. توجه: درصورت بروز هرگونه مشکل برای استفاده از هر یک از پایگاه ها لطفا مراتب را به نشانی info@falinoos.com اطلاع دهید.

بعد از انتخاب گزینه "دسترسی پایگاه ها" و انتقال به صفحه ایزی اکسس (با نشانی: http://ezaccess.ir) با صفحه­ای (مانند شکل زیر) که در آن پایگا­های مختلف براساس موضوع دسته بندی شده اند مواجه خواهید شد.

در منوی سمت راست گزینه "پایگاه­های فعال من" را انتخاب نمایید تا لیست پایگاههای در دسترس شما نمایش داده شود. با حرکت موس روی هر یک از پایگاه­ها دکمه "اتصال به پایگاه" ظاهر خواهد شد که با فشردن آن به آن پایگاه متصل خواهید شد.

انتقال به سرویس دسترسی مستقیم
پیام به پشتیبانی